Založ si blog

Ako teraz ďalej?

Po prečítaní si pár konšpiračných teórií o tom, kto riadi terajšie verejné demonštrácie a akú v tom hrá kto úlohu, mi nedá sa nespýtať: Ako to bude teda teraz ďalej? Prezident neprijal návrh na zloženie vlády, ktorý mu Pellegrini predložil a dal mu do piatku tohoto týždňa šancu na reparát. Kope teda aj prezident za opozíciu, alebo mu ide o to, aby bola vláda priechodná pre väčšiu časť verejnosti? Sú protesty niekým riadené, v štýle Sóroša, aby rozbili súčasnú slovenskú vládu alebo sú spontánne s čistými úmyslami zmeniť neblahé pomery v slovenskej politike a spoločnosti?

Tu potom vyvstáva niekoľko ďalších otázok, na ktoré si treba odpovedať:

Prečo Fico tak dlho držal ochrannú ruku nad Kaliňákom a prečo sa vo vláde robili len kozmetické úpravy?

Ovládajú alebo zasahujú oligarchovia, zbohatlíci, lobisti a mafia priamo do politických, mocenských a rozhodovacích štruktúr štátu? Ak nie, prečo musel zomrieť novinár, ktorý sa týmito témami zaoberal?

Je terajšia opozícia voľbou, ktorá to zmení, keď sa pozrieme na jednotlivé osoby, ktoré ju zastupujú? Prečo sa tam zjavujú starí notorickí protestovači typu Budaja, ktorí už zakladali a rušili viacero nových strán a vždy to na niečom stroskotalo? Sú oni zárukou zmeny, keď už dostali toľkokrát šancu a vždy ju zmrvili?

Prečo teda tí, ktorí tieto protesty organizujú, nezaložia svoju stranu, nejdú do politického boja, neskúsia vydržať byť pevní v „kramflekoch“. Desaťtisíc podpisov by určite pri tých číslach, ktoré uvádzajú nazbierali. Boja sa zodpovednosti, zlyhania? Že by skončili ako mnohí pred nimi, na smetisku dejín? Keď tak nečinia, potom sa ponúka otázka, či aj oni neobliekajú dresy terajšej opozície?

 

Čas novej vlády

23.03.2018

Dnes máme pekné, ešte stále zimné ráno, máme tiež novú vládu, verejné protesty sa rušia, aspoň ich hlavná sila, takže všetko je ako má byť. Aspoň to tak na prvý pohľad vyzerá, predseda viac »

Ateizmus a Katalánsko

22.03.2018

Domácu scénu necháme sa nadýchnuť k lepším zajtrajškom v menej výbušnej atmosfére ako doteraz a tak na skok do zahraničia. Podľa čerstvého prieskumu, ktorý uverejnil The Guardian, sú mladí viac »

Kam kráčate, verejné protesty. . .

21.03.2018

Verejné protesty posledných piatkov sa začali čoskoro po objavení tiel dvoch zavraždených ľudí, novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky. Kládli si za cieľ objasnenie tejto na Slovensku dovtedy viac »

Andrej Kiska

Kiskov súboj o pozemky v Tatrách sa pritvrdzuje

20.04.2018 12:00

Zo sporu prezidenta Andreja Kisku o miliónový pozemok pod Tatrami sa stáva fraška. Kiska kúpil 1,2-hektárovú parcelu za podozrivo nízku cenu po tom, čo bola pochybne vydržaná.

Francúzsko, protest, študenti, Paríž, polícia

Francúzska polícia zasiahla proti protestujúcim študentom Parížskej univerzity

20.04.2018 11:59

Parížska polícia v rámci tejto evakuácie priestorov, ktorá prebehla "pokojne a bez incidentu", zadržala jedna osobu.

Špeciálny prokurátor, Dušan Kováčik

Špeciálny prokurátor Kováčik potvrdil, že do konca funkčného obdobia vo funkcii neostane

20.04.2018 11:46

Špeciálny prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Kováčik v týchto dňoch nechystá odchod z funkcie. Neplánuje v nej však ani ostať do konca funkčného obdobia.

mlynské nivy

Výstavba na Mlynských nivách ide ďalej, ľudí čakajú obmedzenia

20.04.2018 11:37

Od začiatku mája bude vylúčená trolejbusová doprava na ulici Mlynské nivy v úseku od Svätoplukovej po Ulicu 29. augusta.

stan17

Co blázníte, vždyť jsou tady lidi...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 7071x
Priemerná čítanosť článkov: 1010x

Autor blogu

Kategórie

Archív