Založ si blog

Ako teraz ďalej?

Po prečítaní si pár konšpiračných teórií o tom, kto riadi terajšie verejné demonštrácie a akú v tom hrá kto úlohu, mi nedá sa nespýtať: Ako to bude teda teraz ďalej? Prezident neprijal návrh na zloženie vlády, ktorý mu Pellegrini predložil a dal mu do piatku tohoto týždňa šancu na reparát. Kope teda aj prezident za opozíciu, alebo mu ide o to, aby bola vláda priechodná pre väčšiu časť verejnosti? Sú protesty niekým riadené, v štýle Sóroša, aby rozbili súčasnú slovenskú vládu alebo sú spontánne s čistými úmyslami zmeniť neblahé pomery v slovenskej politike a spoločnosti?

Tu potom vyvstáva niekoľko ďalších otázok, na ktoré si treba odpovedať:

Prečo Fico tak dlho držal ochrannú ruku nad Kaliňákom a prečo sa vo vláde robili len kozmetické úpravy?

Ovládajú alebo zasahujú oligarchovia, zbohatlíci, lobisti a mafia priamo do politických, mocenských a rozhodovacích štruktúr štátu? Ak nie, prečo musel zomrieť novinár, ktorý sa týmito témami zaoberal?

Je terajšia opozícia voľbou, ktorá to zmení, keď sa pozrieme na jednotlivé osoby, ktoré ju zastupujú? Prečo sa tam zjavujú starí notorickí protestovači typu Budaja, ktorí už zakladali a rušili viacero nových strán a vždy to na niečom stroskotalo? Sú oni zárukou zmeny, keď už dostali toľkokrát šancu a vždy ju zmrvili?

Prečo teda tí, ktorí tieto protesty organizujú, nezaložia svoju stranu, nejdú do politického boja, neskúsia vydržať byť pevní v „kramflekoch“. Desaťtisíc podpisov by určite pri tých číslach, ktoré uvádzajú nazbierali. Boja sa zodpovednosti, zlyhania? Že by skončili ako mnohí pred nimi, na smetisku dejín? Keď tak nečinia, potom sa ponúka otázka, či aj oni neobliekajú dresy terajšej opozície?

 

Čas novej vlády

23.03.2018

Dnes máme pekné, ešte stále zimné ráno, máme tiež novú vládu, verejné protesty sa rušia, aspoň ich hlavná sila, takže všetko je ako má byť. Aspoň to tak na prvý pohľad vyzerá, predseda viac »

Ateizmus a Katalánsko

22.03.2018

Domácu scénu necháme sa nadýchnuť k lepším zajtrajškom v menej výbušnej atmosfére ako doteraz a tak na skok do zahraničia. Podľa čerstvého prieskumu, ktorý uverejnil The Guardian, sú mladí viac »

Kam kráčate, verejné protesty. . .

21.03.2018

Verejné protesty posledných piatkov sa začali čoskoro po objavení tiel dvoch zavraždených ľudí, novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky. Kládli si za cieľ objasnenie tejto na Slovensku dovtedy viac »

castro, Miguel Díaz-Canel

Kubánsky parlament schválil novú ústavu

22.07.2018 21:50

Ústava má okrem iného zmeniť štruktúru kubánskej exekutívy a oficiálne uznať súkromné ​​vlastníctvo a voľný trh.

Nemecko Mníchov protest

Desaťtisíce ľudí protestovali v Mníchove proti politike strachu

22.07.2018 20:30

Protest bol namierený predovšetkým proti utečeneckej politike Kresťanskosociálnej únie Bavorska (CSU).

Krym most

Most-Híd o ceste poslancov na Krym: Je to neprípustné

22.07.2018 19:30

Hrozí Slovensku medzinárodný škandál? Nezaradený poslanec Peter Marček sa spolu s ďalšími kolegami z parlamentu chystá na polostrov Krym.

Graf, ekonomika, okuliare, počítač

Čínski investori sa odvracajú od USA, lejú viac peňazí do Európy

22.07.2018 19:19

Čína investuje 9-násobne viac v Európe než v Severnej Amerike z dôvodu rastúcej politickej divergencie, vyplýva zo správy spoločnosti Baker Mackenzie.

stan17

Co blázníte, vždyť jsou tady lidi...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 7590x
Priemerná čítanosť článkov: 1084x

Autor blogu

Kategórie

Archív