Založ si blog

Kam kráčate, verejné protesty. . .

Verejné protesty posledných piatkov sa začali čoskoro po objavení tiel dvoch zavraždených ľudí, novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky. Kládli si za cieľ objasnenie tejto na Slovensku dovtedy nevídanej popravy. Samozrejme k tomu potom pribudla požiadavka na zmenu kádrov vo vyšetrovacích a neskôr aj mocenských orgánoch štátu. Hĺbku týchto zmien naznačujú články a v nich zapletené osoby, na ktorých Ján Kuciak dlhodobo a pedantne pracoval.

Keďže Fico sa dlho bránil zmenám, ktoré požadovali protestujúci, tí svoje požiadavky stupňovali. Až nakoniec stratil nad situáciou kontrolu. Dovolenkujúci prezident síce nastúpil do tohto autobusu neskôr, ale postupne získal miesto za volantom on. To, že rieši túto krízu tak ako rieši, je aj vina Ficu a Smeru-SD, ktorí zjavne nepochopili situáciu, a ponúkajú stále len kozmetické zmeny. Toto ich taktizovanie ich bude nakoniec stáť veľa, pád vlády. Ak nepríjmu zodpovednosť za svoj podiel na stave politického a spoločenského života na Slovensku a neurobia rázny rez a nezbavia sa mafie a oligarchov, sú politickými mŕtvolami, ktorých čaká osud Mečiara. Toho po odchode z politiky, možno na rozdiel od Ficu, nechali všetci na pokoji.

Posledné protesty priniesli požiadavku predčasných volieb, a tu už vidíme, kam sa odklonila pôvodná požiadavka na vyšetrenie vraždy a kto ovládol ich smerovanie. Opozícia, prezident Kiska a ľudia za nimi. Tu už ide len o to, dostať sa na koňa. Či už Matovičovi, Sulíkovi alebo niekomu inému. A vražda je bokom, a pochybujem, že by ju tí dvaja vyšetrili. Do štruktúr by boli dosadení ľudia z minulosti a výsledkom by bolo len to, že by sa vyrovnávali účty a spoločnosť by sa polarizovala, tak ako je tomu v ČR.

Áno, my sme vyhrali a teraz máme slovo, vy ste prehrali, tak držte hubu, zbohom demokracia

 

 

5130
25

Čas novej vlády

23.03.2018

Dnes máme pekné, ešte stále zimné ráno, máme tiež novú vládu, verejné protesty sa rušia, aspoň ich hlavná sila, takže všetko je ako má byť. Aspoň to tak na prvý pohľad vyzerá, predseda viac »

Ateizmus a Katalánsko

22.03.2018

Domácu scénu necháme sa nadýchnuť k lepším zajtrajškom v menej výbušnej atmosfére ako doteraz a tak na skok do zahraničia. Podľa čerstvého prieskumu, ktorý uverejnil The Guardian, sú mladí viac »

Ako teraz ďalej?

20.03.2018

Po prečítaní si pár konšpiračných teórií o tom, kto riadi terajšie verejné demonštrácie a akú v tom hrá kto úlohu, mi nedá sa nespýtať: Ako to bude teda teraz ďalej? Prezident neprijal viac »

Andrej Kiska

Kiskov súboj o pozemky v Tatrách sa pritvrdzuje

20.04.2018 12:00

Zo sporu prezidenta Andreja Kisku o miliónový pozemok pod Tatrami sa stáva fraška. Kiska kúpil 1,2-hektárovú parcelu za podozrivo nízku cenu po tom, čo bola pochybne vydržaná.

Francúzsko, protest, študenti, Paríž, polícia

Francúzska polícia zasiahla proti protestujúcim študentom Parížskej univerzity

20.04.2018 11:59

Parížska polícia v rámci tejto evakuácie priestorov, ktorá prebehla "pokojne a bez incidentu", zadržala jedna osobu.

Špeciálny prokurátor, Dušan Kováčik

Špeciálny prokurátor Kováčik potvrdil, že do konca funkčného obdobia vo funkcii neostane

20.04.2018 11:46

Špeciálny prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Kováčik v týchto dňoch nechystá odchod z funkcie. Neplánuje v nej však ani ostať do konca funkčného obdobia.

mlynské nivy

Výstavba na Mlynských nivách ide ďalej, ľudí čakajú obmedzenia

20.04.2018 11:37

Od začiatku mája bude vylúčená trolejbusová doprava na ulici Mlynské nivy v úseku od Svätoplukovej po Ulicu 29. augusta.

stan17

Co blázníte, vždyť jsou tady lidi...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 7073x
Priemerná čítanosť článkov: 1010x

Autor blogu

Kategórie

Archív