Založ si blog

Kam kráčate, verejné protesty. . .

Verejné protesty posledných piatkov sa začali čoskoro po objavení tiel dvoch zavraždených ľudí, novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky. Kládli si za cieľ objasnenie tejto na Slovensku dovtedy nevídanej popravy. Samozrejme k tomu potom pribudla požiadavka na zmenu kádrov vo vyšetrovacích a neskôr aj mocenských orgánoch štátu. Hĺbku týchto zmien naznačujú články a v nich zapletené osoby, na ktorých Ján Kuciak dlhodobo a pedantne pracoval.

Keďže Fico sa dlho bránil zmenám, ktoré požadovali protestujúci, tí svoje požiadavky stupňovali. Až nakoniec stratil nad situáciou kontrolu. Dovolenkujúci prezident síce nastúpil do tohto autobusu neskôr, ale postupne získal miesto za volantom on. To, že rieši túto krízu tak ako rieši, je aj vina Ficu a Smeru-SD, ktorí zjavne nepochopili situáciu, a ponúkajú stále len kozmetické zmeny. Toto ich taktizovanie ich bude nakoniec stáť veľa, pád vlády. Ak nepríjmu zodpovednosť za svoj podiel na stave politického a spoločenského života na Slovensku a neurobia rázny rez a nezbavia sa mafie a oligarchov, sú politickými mŕtvolami, ktorých čaká osud Mečiara. Toho po odchode z politiky, možno na rozdiel od Ficu, nechali všetci na pokoji.

Posledné protesty priniesli požiadavku predčasných volieb, a tu už vidíme, kam sa odklonila pôvodná požiadavka na vyšetrenie vraždy a kto ovládol ich smerovanie. Opozícia, prezident Kiska a ľudia za nimi. Tu už ide len o to, dostať sa na koňa. Či už Matovičovi, Sulíkovi alebo niekomu inému. A vražda je bokom, a pochybujem, že by ju tí dvaja vyšetrili. Do štruktúr by boli dosadení ľudia z minulosti a výsledkom by bolo len to, že by sa vyrovnávali účty a spoločnosť by sa polarizovala, tak ako je tomu v ČR.

Áno, my sme vyhrali a teraz máme slovo, vy ste prehrali, tak držte hubu, zbohom demokracia

 

 

5130
25

Čas novej vlády

23.03.2018

Dnes máme pekné, ešte stále zimné ráno, máme tiež novú vládu, verejné protesty sa rušia, aspoň ich hlavná sila, takže všetko je ako má byť. Aspoň to tak na prvý pohľad vyzerá, predseda viac »

Ateizmus a Katalánsko

22.03.2018

Domácu scénu necháme sa nadýchnuť k lepším zajtrajškom v menej výbušnej atmosfére ako doteraz a tak na skok do zahraničia. Podľa čerstvého prieskumu, ktorý uverejnil The Guardian, sú mladí viac »

Ako teraz ďalej?

20.03.2018

Po prečítaní si pár konšpiračných teórií o tom, kto riadi terajšie verejné demonštrácie a akú v tom hrá kto úlohu, mi nedá sa nespýtať: Ako to bude teda teraz ďalej? Prezident neprijal viac »

SÚDY: Kauza vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice

Selfie pre Alenu Zs. si robil Glváč aj z parlamentu

19.01.2019 17:07

V telefóne ho mala uloženého ako "maznák".

Energia, elektrina

V Európe mohla totálne skolabovať elektrická sieť

19.01.2019 17:06

Problémy, ktoré nastali na nemecko-rakúskych hraniciach, mohli ohroziť aj slovenskú prenosovú elektrizačnú sústavu.

protest, žlté vesty, paríž

V Paríži demonštruje proti Macronovi asi 5000 žltých viest

19.01.2019 16:20

V Paríži a ďalších francúzskych mestách sa dnes demonštrovalo desiatu sobotu za sebou.

parlament, richter, fico

Pri tvrdom brexite bude najdôležitejšie sociálne zabezpečenie, tvrdí Ján Richter

19.01.2019 15:47

Z pohľadu rezortu práce by bolo potrebné realizovať dve legislatívne zmeny.

stan17

Co blázníte, vždyť jsou tady lidi...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 8238x
Priemerná čítanosť článkov: 1177x

Autor blogu

Kategórie

Archív