Založ si blog

Čas novej vlády

Dnes máme pekné, ešte stále zimné ráno, máme tiež novú vládu, verejné protesty sa rušia, aspoň ich hlavná sila, takže všetko je ako má byť. Aspoň to tak na prvý pohľad vyzerá, predseda vlády už stihol hneď v prvý deň výkonu svojej funkcie aj navštíviť Brusel, ukázať sa, aby Európa videla, s kým novým majú do činenia.

Sympatizanti Matoviča, Kollára a Sulíka už tak nadšení nie sú, lebo zasa musia zhltnúť to, že s nimi Smer-SD opäť vybabral. Matovič síce zase bude chvíľu zvolávať tlačovky a vrhať okolo seba invektívy, v úlohe potápajúceho sa mu niet čo diviť, najmä keď ho už za tie roky dobre poznáme. Prezident nakoniec musel aj cez zjavnú nechuť vymenovať tú istú vládu, proti ktorej sa hojne manifestovalo, len v novom zložení. Ak sa teraz Fico cíti ako víťaz, je otázkou či to nie je víťazstvo Pyrrhovo. Pellegríni ho môže nejaký čas poslúchať, ale len čo sa oťuká a začne používať svoj rozum a nebude robiť nejaké prešľapy, vtedy sa z pupočnej šnúry odpojí. A ešte aj iný aspekt, ktorý platí hlavne vo svete médií ale aj politiky: zíde z očí, zíde z mysli.

Nový premiér musí však mať chuť pustiť sa do očisty a radikálnejších rezov v polícii, súdnictve a aj politickom vplyve mocných a mocnejších na stranu Smer-SD. A to neviem do akej miery bude schopný zvládnuť, lepšie povedané do akej miery to bude mať dovolené. Teraz možno bude mať chvíľu pokoj, ale ak sa tieto veci a vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a jeho priateľky nepohne dopredu, môžu sa opäť začať plniť námestia.

 

Ateizmus a Katalánsko

22.03.2018

Domácu scénu necháme sa nadýchnuť k lepším zajtrajškom v menej výbušnej atmosfére ako doteraz a tak na skok do zahraničia. Podľa čerstvého prieskumu, ktorý uverejnil The Guardian, sú mladí viac »

Kam kráčate, verejné protesty. . .

21.03.2018

Verejné protesty posledných piatkov sa začali čoskoro po objavení tiel dvoch zavraždených ľudí, novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky. Kládli si za cieľ objasnenie tejto na Slovensku dovtedy viac »

Ako teraz ďalej?

20.03.2018

Po prečítaní si pár konšpiračných teórií o tom, kto riadi terajšie verejné demonštrácie a akú v tom hrá kto úlohu, mi nedá sa nespýtať: Ako to bude teda teraz ďalej? Prezident neprijal viac »

SÚDY: Kauza vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice

Selfie pre Alenu Zs. si robil Glváč aj z parlamentu

19.01.2019 17:07

V telefóne ho mala uloženého ako "maznák".

Energia, elektrina

V Európe mohla totálne skolabovať elektrická sieť

19.01.2019 17:06

Problémy, ktoré nastali na nemecko-rakúskych hraniciach, mohli ohroziť aj slovenskú prenosovú elektrizačnú sústavu.

protest, žlté vesty, paríž

V Paríži demonštruje proti Macronovi asi 5000 žltých viest

19.01.2019 16:20

V Paríži a ďalších francúzskych mestách sa dnes demonštrovalo desiatu sobotu za sebou.

parlament, richter, fico

Pri tvrdom brexite bude najdôležitejšie sociálne zabezpečenie, tvrdí Ján Richter

19.01.2019 15:47

Z pohľadu rezortu práce by bolo potrebné realizovať dve legislatívne zmeny.

stan17

Co blázníte, vždyť jsou tady lidi...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 8237x
Priemerná čítanosť článkov: 1177x

Autor blogu

Kategórie

Archív